Інформаційний портал — професійна розробка сайтів Створення сайтів

Інформаційний портал — великий за об'ємом та кількістю розділів інформаційний сайт. Використовується для об'єднання спільнот користувачів та донесення інформації як загального характеру, так і для певних соціальних груп, окремого географічного положення, соціального стану, тематичних, корпоративних інтересів та ін. Інтернет-портал, як правило, має велику кількість сервісів та має елементи соціальних мереж.


Термін «інформаційний портал» об’єднує кілька типів інтернет-майданчиків.


Відкрита архітектура інформаційних порталів дозволяє розширювати їх функціональність за рахунок додаткових компонентів, у тому числі додатків з інших ресурсів.

Відмінною рисою інформаційного порталу є наявність інструментів для взаємодії з користувачами та між користувачами:

 • коментарі та відгуки
 • блоги користувачів
 • тематичні форуми
 • елементи соціальних мереж.

Головне завдання інформаційних порталів — це взаємодія між людьми.


Взаємодія людей зі схожими інтересами чи взаємодія між учасниками одного проекту, між клієнтами та компаніями, що надають послуги. Об’єднує їх те, що всі вони — користувачі, зареєстровані на одній платформі.

Портал може бути:

 • новинним — великі сайти інформаційних агентств
 • освітнім — студентські портали вузів та коледжів
 • вузько-тематичним — велосипедним, рибальским, футбольним
 • розважальним — агрегатор юмору та цікавого розважального контенту
 • довідковим — сайт з великою кількістю довідкової інформації
 • корпоративним — розширений корпоративний сайт великої компанії
 • торгівельним — тематичний або загальний торговельний майданчик в інтернеті
 • соціальним — виключно для спілкування
 • змішаним (глобальним) - всі перелічені варінти в любих пропорціях

Існують портали знайомств, портали, пов’язані з сектором обслуговування (послуги з перевезень, мережі фаст-фудів, замовлення квитків), міські інформаційні портали. До інформаційних порталів відносять і соціальні мережі.

У чому секрет ефективності інформаційних порталів?

Власне, портал — це майданчик, який розробляється для конкретної авдиторії. Інформація аналізується, обробляється та спрямовується, а завдяки персоналізації користувачам надається доступ до певних сервісів.

Портальні технології використовуються і у веденні бізнесу, адже вони дозволяють інтегрувати всі додатки з єдиним способом доступу до них. Таким чином оптимізується керування інформаційним наповненням і надається суттєва підтримка розвитку бізнесу.


Інформаційний портал – найкращий вибір для динамічного контенту


Сучасні портальні платформи можуть відігравати важливу роль у залученні клієнтів, особливо коли вони розширені новими функціями, такими як системи управління контентом або автоматизація маркетингу. Портал дозволяє компанії розробляти сайти та навігацію на основі потреб користувачів.

Добре всім нам відомі соціальні мережі, які, здавалося б, слугують лише для спілкування та розваг, мають низку “несподіваних” функцій, адже це — своєрідний рекламний майданчик, який використовують для продажу товарів і послуг, компаніям він допомагає і у просуванні бренду, і у формуванні суспільної думки, це інструмент для взаємодії брендів і цільової авдиторії. Тож інформаційні портали не варто недооцінювати.


Інформаційні портали мають такі особливості:

 • вміст сайту динамічний і змінюється щоразу, коли користувач відвідує портал
 • може складатися з таких основних розділів: новини, рекламні блоки, афіша, форум, чат, система персональних блогів, персональні сторінки, інформуючи блоки
 • наявні розширені функції управління користувачами, які дозволяють контролювати те, що можуть бачити користувачі
 • веб-портали мають приватний доступ, і часто лише члени порталу можуть переглядати частину вмісту, використовуючи для авторизації свій логін і пароль
 • облікові дані для входу є унікальними для кожного користувача.

 Як розробляється інформаційний портал?

Одна з основних особливостей інформаційних порталів — адаптація під постійне оновлення вмісту, тому високий професіоналізм розробників надзвичайно важливий у досягненні бажаного результату. Створення інформаційних порталів орієнтоване насамперед на точне проектування можливих шляхів і сценаріїв відвідування користувачами сайту.


Оскільки пересічному користувачеві найпростіше знайти інформацію через організований людиною центр вмісту або контенту, тобто портал, то важливо забезпечити такого користувача позитивним цифровим досвідом.


Фахівці вебстудії «WEBUS» розробляють багатофункціональні вебпортали з ефективною системою імпорту зовнішнього контенту й оптимізованим для потреб користувачів інтерфейсом.

 

Який тип сайту обрати?

Коли інформаційний портал – ідеальний варіант
 • потрібно розробити платформу, яка б вміщувала інформацію з різних джерел у єдиному користувацькому інтерфейсі та надавала б необхідну інформацію на запит користувачів;
 • коли одним із ключових факторів успіху компанії на ринку є ефективність і своєчасність використання інформації, що надходить від співробітників, партнерів і клієнтів;
 • постала необхідність згуртувати в одному місці людей зі спільними інтересами;
 • потрібно створити приватну платформу, інформаційне та функціональне наповнення якої спрямовані на певну категорію користувачів
 • треба залучити максимальну кількість користувачів і максимальну кількість трафіку
Коли краще обрати інший різновид сайту
 • ви хочете створити публічну платформу, яка може представляти ваш бізнес в інтернеті — Корпоративний сайт
 • потрібен загальнодоступний сайт зі статичним вмістом, який не потребує частого оновлення - Рекламний сайт
 • потрібно розробити майданчик виключно для продажу та реклами товарів або послуг - Інтернет-магазин

У якій формі б не був інформаційний портал: новинний сайт, торгівельний майданчик, соціальна мережа чи сайт спілкування за інтересами, це – незмінно масштабний проект, який вимагає від фахівців, які над ним працюють, високого рівня володіння навичками та значного досвіду у створенні аналогічних майданчиків. Зі свого боку, ми можемо гарантувати все вищенаведене разом із демократичною ціною розробки сайту та підтримкою готового продукту.

Інформаційний портал — інтеграція, послідовність та персоналізація. Ми вдячні нашим клієнтам за довіру, а вони нам — за успішне втілення у реальність найвибагливіших замовлень!

 

Наші переваги

Створення сайту - творчий процес і як кожен творчий процес він вимагає розробки концепції і дизайну. При розробці сайтів ми намагаємося найбільш чітко з'ясувати мету і параметри розроблюваного сайту, виходячи з побажань замовника, і підібрати найбільш ефективну і оригінальну концепцію для досягнення цих цілей ...

Детальніше →